św. Jan od Krzyża


Duchu Święty , chcę się w Tobie odrodzić!

Powiej przez głębiny mojej duszy jako Tchnienie zrodzone z ust Ojca i Syna, żeby wszystko, co spoczywa w niej uśpione i niemrawe, na Twój rozkaz rozkwitło i wydało woń odwiecznej kontemplacji.

Wypal w moim sercu słomę grzechów, a szczególnie pychy, żebym cały płonął Twym żarem miłości, zadającym niezliczone rany, które leczysz, wzniecając coraz większy płomień.

Zatop mnie od wewnątrz wodą życia, którą zapowiedział Syn, a która obficie wypłynęła z Jego boku na Krzyżu. Tylko ona potrafi ugasić pragnienia, które złożyłeś we mnie jako Twym obrazie. Niech bezpowrotnie wmiesza się w moją krew i przepływa przez rozognione serce.

Upodobnij mnie do siebie, Duchu Święty!

Zstąp do mojego serca, miotanego wszystkimi Twymi żywiołami i zapanuj w nim jako niepodzielny Władca, żeby dla niczego innego nie było w nim miejsca.

Daj mi swoje obiecane, darmowe dary, które przygotowałeś, bo mnie kochasz. A przede wszystkim tę jedyną w swoim rodzaju bojaźń, która wynika z miłości i do miłości usposabia.

Nie chcę wiedzieć niczego, czego Ty nie chcesz; będę więc znał tylko Ciebie. Nie chcę kochać niczego, czego Ty nie chcesz; będę więc miłował tylko Ciebie.

Daj mi, Duchu Święty, uczestnictwo w bóstwie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *